Instagram psiarz.pl

8 sposobów na lato z psem i upały 0
8 sposobów na lato z psem i upały

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
8 sposobów na lato z psem i upały.

Póki, co mamy jeszcze sezon burzowy, ale zapewne już niedługo temperatury przekroczą magiczne 30 stopni. Zebraliśmy dla was z Merlinem (psim expertem) kilka wskazówek jak pokonać upał.

1. Spaceruj i ćwicz z psem wcześnie rano lub późnym wieczorem.
Właśnie wtedy jest najchłodniej, dzięki czemu zarówno tobie jak i twojemu psu będzie najprzyjemniej.

2. Zapewnij psu dostęp do świeżej i chłodnej wody pitnej
Psy, na co dzień powinny mieć stały dostęp do wody. Jednak latem szczególnie ważne jest, aby dbać o odpowiednie nawodnienie. Jeśli pies ma tylko jedną miskę z wodą dostaw jeszcze kilka w miejscach gdzie często bywa, sprawdzaj częściej niż zawsze czy nie brakuje w nich wody i podmieniaj tą nagrzaną. Kilka kostek lodu wrzucone do miski w szczególnie ciepłe dni przyniesie dodatkową ulgę. Zabieraj też wodę na dłuższe spacery i sesje treningowe. Uwaga, zaraz po wzmożonym wysiłku nie należy psu podawać dużej ilości wody, odczekaj chwilę niech ochłonie.

3. Uwaga na odwodnienie
Psy nie pocą się tak jak ludzie. Chłodzą się dysząc. Odwodniony i przegrzany pies będzie się mocno ślinił. Będzie też apatyczny, mogą wystąpić u niego przekrwione oczy, a wargi i kolor skóry może wydawać się blady. Jeśli uniesiesz skórę odwodnionego psa między dwoma palcami, jej powrót na miejsce zajmie dłużej niż zwykle.

4. Wymyśl nowe sposoby na schłodzenie psa
Ustaw basenik dla dzieci w zacienionej części ogrodu, połóż na ziemi mokry ręcznik, na którym twój pies będzie mógł się położyć, pobawcie się przy włączonym spryskiwaczu, do starej skarpetki włóż kilka kostek lodu i zawiąż jej koniec, zrób psie lody jogurtowe bądź kreatywny i wymyśl swój sposób na upały.

5. Ochłoda po pracy i treningu
Jeśli po wzmożonym wysiłku chcesz schłodzić swojego psa wodą to skup się na dolnej połówce. Nie polewaj nigdy głowy pupila zimną wodą, jest to niebezpieczne. Lepiej zmocz brzuch, łapy i pachwiny psa. Bo właśnie tamtędy oddaje najwięcej ciepła.

6. Nie zostawiaj latem psa w zaparkowanym aucie
Wszyscy wiedzą, że w zaparkowanym na słońcu aucie temperatura może być sporo wyższa niż na zewnątrz. Dodatkowo pies nadmiernie pobudzony przez kogoś z zewnątrz czy panikujący z powodu separacji może odwodnić się jeszcze szybciej.

7. Uwaga na spacery po gorącym betonie czy asfalcie
Spróbuj w słoneczny dzień przejść się na boso asfaltową ścieżką obok basenu a przekonasz, z czym, na co dzień twój pies musi się zmagać latem w mieście. Unikajcie spacerów, kiedy słońce jest wysoko na niebie. Wybierajcie zacienione trasy, chodźcie na ile to możliwe po trawie lub nieutwardzonych ścieżkach. Może czas wypróbować psie buty?

8. Upał i słońce
To właśnie one mogą szczególnie zaszkodzić psom o ciemnym umaszczeniu, osobnikom bardzo młodym i tym starszym. Na odwodnienie szczególnie narażone są też psy z nadwagą. Wiemy, że aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu fizycznemu jak i psychicznemu psów, ale w te najgorętsze dni może lepiej trochę przyhamować i odpocząć w cieniu.

Byle do wakacji!
Maciek

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Zostaw swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach psiarz.pl. Od nas nie dostaniesz spamu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl