JAK DOBRAĆ DŁUGOŚĆ SMYCZY 

Zastanawiasz się jak dobrać długość smyczy dla swojego psa? 
Wszystko zależy od rodzaju smyczy, aktywności i miejsca użytkowania.

LINY DLUGIE

 • SMYCZ MIEJSKA / CODZIENNA 
  Jest to smycz odpowiednia na miejskie, codzienne spacery z psem.  Powinna dawać nam pełną kontrolę nad psem, dlatego nie może być zbyt długa. Ważne, żebyś mógł bezpiecznie prowadzić psa po chodniku czy mijać się z innymi psami. Smycz miejska jest dosyć lekka, poręczna i sięga do “najbliższego krzaczka”.

  Sugerowana długość to: 170cm-220cm

 • SMYCZ NA WYJAZDY ZA MIASTO
  Jeśli spędzasz weekend za miastem, wybierasz się na długi spacer do lasu lub w miejsce gdzie nie ma zbyt wielu ludzi i innych psów, wybierz dłuższą smycz. Można ją przepiąć przez ramię lub wokół talii, dzięki czemu będziesz mógł spacerować z wolnymi rękami, nadal kontrolując swojego psa. Smycz da psu trochę więcej swobody, aby mógł eksplorować otoczenie.

  Sugerowana długość to: 220cm-300cm

 • SMYCZ DO TRENINGU/WYBIEGANIA PSA
  Tak zwana linka/taśma treningowa. Jest to długa smycz, stosowana głównie do treningu przywołania. Szczeniakowi lub psu u którego nie jesteśmy pewni przywołania, pozwoli mu się trochę wyszaleć, ale da nam pewność, że nasz pupil nie ucieknie. Nie zastąpi ona smyczy codziennej, ale jest jej dobrym uzupełnieniem. Powinna być wykonana z lekkiej liny lub taśmy. Wymaga wprawy w użytkowaniu, bo przez swoją długość może być mało poręczna.

  Sugerowana długość: 5m-10m

SMYCZE SPECJALISTYCZNE

smycz do biegania z amortyzatorem4

 • SMYCZ ZACISKOWA / BEHAWIORALNA 
  Jest to smycz używana wszędzie tam, gdzie pies nie ma obroży lub nie można mu jej założyć. Smycz błyskawicznie można wsunąć na głowę psa i równie łatwo zdjąć. Pozwala kontrolować i prowadzić psa poprzez delikatne ruchy i subtelne korekty. Jest to idealne narzędzie dla doświadczonych przewodników, weterynarzy, pracowników schronisk, groomerów, strażników miejskich, zawodników psich sportów, szkoleniowców.  Smycz tego typu nie powinna być zbyt długa, aby pies nie mógł na niej się rozpędzić. Powinna gwarantować kontrolę nad psem i prowadzenie go przy nodze.

  Sugerowana długość: 150cm-200cm

 • SMYCZ DO TROPIENIA
  Przewodnicy, którzy tropią i uprawiają mantrailing korzystają z długich smyczy, z materiałów, które nie zaczepiają się o roślinność. Charakterystyczną cechą takiej smyczy jest to, że nie posiada typowej rączki, która mogła by zaczepić się podczas tropienia.

  Sugerowana długość: 7m-10m

 • SMYCZ BIEGOWA / CANICROSS
  Elastyczna, absorbująca szarpnięcia i trwała smycz do uprawiania Canicrossu (biegania z psem). Smycz taką przypina się do specjalnego pasa biegowego. Często posiada wymienny karabinek.

  Sugerowana długość: 200cm

 • SMYCZ DO JAZDY NA ROWERZE / NARTACH Z PSEM 
  BIKEJORING / SKIJORING

  Jest to smycz podobna do smycz biegowej, jednak od niej dłuższa. Zazwyczaj posiada karabinki ze sportów wspinaczkowych. Umożliwia przełożenie siły psa na prędkość roweru, nart.

  Sugerowana długość: 280cm