LINY WSPINACZKOWE

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że lina to po prostu lina. Jednak jeśli kiedykolwiek wasz sukces, bezpieczeństwo czy życie zależało od tego przerośniętego sznurka to bez wątpienia rozpoznacie lepszy, trwalszy i bezpieczny produkt.

lina2 1
Czym różnią się liny w naszych smyczach od tych spotykanych w budżetowych psich akcesoriach?

Współczesne liny wspinaczkowe, których używamy, wykonane są z włókien poliamidowych.
Wytrzymałość liny zapewnia rdzeń składający się z kilkunastu żył chronionych przez ciasny i gruby oplot. Zazwyczaj liny wspinaczkowe impregnuje się teflonem.

W środku taniej liny znajdziecie watowatą fizelinę, która stanowi praktycznie tylko wypełnienie rdzenia i posiada minimalną wytrzymałość.
Liny tego typu nie są impregnowane, a ich oplot jest cieńszy i luźniej pleciony z pojedynczych tasiemek.

Waga metra bieżącego liny różni się w zależności od średnicy, modelu i splotu. 
Nasze standardowe liny o średnicy 9-11mm  –  waga 55-79 g/m
Liny SLIM o średnicy 7.9-8.5mm – waga 34-46 g/m 

lina3 1

Liny wspinaczkowe spełniają rygorystyczne normy, gwarantujące jakość wykonania, wytrzymałość na rozciąganie, zrywanie, ścieranie i wysoką temperaturę oraz promienie UV. Dzięki specjalnie dobranemu nylonowi są bardzo miłe w dotyku i odporne na czynniki zewnętrzne. Teflon impregnuje liny wspinaczkowe chroniąc je przed trwałym zabrudzeniem i nasiąkaniem wodą. Włókna, z których zbudowany jest rdzeń, są długości całej liny i zapewniają jej sprężystość oraz wyjątkową trwałość.

lina1 1

Jeśli więc macie do czynienia ze smyczą zrobioną z liny, która jest miękka, daje się zgnieść i zgiąć na płasko w palcach jest to zapewne tania, niezbyt wytrzymała lina, którą możecie znaleźć w każdym markecie budowlanym.

Wszystkie smycze wykonywane są przez nas z nowych lin wspinaczkowych.
Oferujemy tylko odpowiednio dobrane, przyjemne w dotyku i użytkowaniu liny z wyrazistą gamą dostępnych wzorów oraz kolorów.

Korzystamy zarówno z lin statycznych (nierozciągliwych) i dynamicznych (które lekko rozciągają się pod dużym, gwałtownym obciążeniem), dobieramy je odpowiednio do konkretnego projektu i wagi psa.